top of page

ІДЕМО В ДИТЯЧИЙ САДОК

   

 

                                              Щоб адаптація до дитячого садка пройшла                                                  легко, перестаньте хвилюватися і вже зараз                                                займіться підготовкою дитини до дитячого                                                   садка.

   

 

1. Для початку розкажіть дитині, що таке дитячий садок і для чого туди ходять діти. Наприклад: «Це великий і красивий будинок, куди матусі й татусі приводять своїх малят. Тобі сподобається. Там багато інших діток, які разом граються. У тебе з'явиться багато нових друзів». Поясніть дитині, що віддаючи її чужій тьоті, ви не кидаєте її. У присутності малюка розповідайте рідним, друзям, що Марійці (Сашкові) дуже пощастило — восени вона (він) теж піде до садочка.

    2. Конкретно розкажіть дитині про режим дитячого садка: коли вона буде туди приходити, коли їстиме, спатиме, гулятиме. Малюк, який знатиме про своє майбутнє життя, почуватиме себе на новій території впевненіше.

       3. За літо привчіть малюка вчасно прокидатися — приблизно за годину до виходу з дому, щоденно влаштовуйте репетиції «тихого часу».

 

     4. Обговоріть із дитиною різні труднощі, які можуть виникнути в дитячому садку. Підкажіть: якщо в неї виникнуть проблеми (заболить живіт, голівка, захочеться пити чи в туалет), треба сказати про це виховательці. Привчайте дитину ходити в туалет раніше — перед прогулянкою, сном, заняттям.

        5. Намагайтеся режим харчування малюка максимально наблизити до режиму дитсадка. Якщо в дитини немає апетиту, спробуйте знизити калорійність харчування. Скоріше за все, організм швидко зголодніє, і дитина попросить їсти. Розкажіть про ці проблеми виховательці, попросіть її бути терплячою і не заставляти їсти, якщо малюк не хоче. Адже саме через проблеми з їжею діти з істериками виходять із дому і змушують батьків запізнюватися на роботу.

        6. Загартовуйте малюка.

       7. Систематично змушуйте малюка

самостійно одягатися, застеляти

ліжко, зав'язувати шнурки,

користуватися столовими приборами,

прибирати іграшки. Все це повинно

приносити йому задоволення.

        8. Простежте, як ваш малюк спілкується з іншими дітьми. Навчіть його правильно вітатися з ними, просити дозволу гратися разом, пропонувати іграшки іншим дітям, прощатися і т. д. Запитуйте малюка про його нових друзів, називайте їх імена. Що легше він навчиться будувати взаємини з дітьми, то менше проблем виникне в дитячому садку.

       9. У присутності дитини не допускайте критичних зауважень на адресу дитячого садка, вихователів, правил і порядків, які там установлені. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком!

     10. Будьте готові до того, що перші тижні дитина, збираючись у садочок, плакатиме. Не хвилюйтеся, така поведінка дітей вважається абсолютно нормальною. Через деякий час дитина звикне. І якщо ви грамотно вибрали дитячий садок, увечері вам доведеться докласти немало зусиль, щоб забрати малюка додому. І можливо, дитина й заплаче, але це вже будуть зовсім інші сльози.

         11. Початок життя в дитячому садку — це справжня криза для малюка. Емоційно підтримуйте дитину, частіше обіймайте, цілуйте, говоріть, що дуже любите.

Як поліпшити мотиваційну готовність дитини до школи

 

Покажіть дитині майбутню школу!

        Обов’язково влаштуйте малюкові докладну екскурсію. Зайдіть всередину школи, покажіть першокласникові місце, де він буде проводити навчальний час — клас, спортивний зал, їдальню, туалет, медпункт та інше. Це все необхідно, щоб малюк звик і запам’ятав, що де знаходиться. І не губився, особливо в перші дні.
        Зверніть увагу — прогулянки до школи потрібно здійснювати якомога частіше, щоб дитина добре запам’ятала дорогу (на випадок, якщо з часом буде ходити або повертатися з школи самостійно). А також — щоб розрахувати, скільки часу займає дорога до школи, спокійним кроком, без поспіху і страху запізнитися.

Навчіть дитину

збирати речі до школи!

       Поясніть майбутньому першокласнику, що необхідно навчитися самостійно готуватися до навчального дня: одягати форму, збирати рюкзак. Батьки повинні показати, що і куди класти, щоб у портфелі легко можна було знайти потрібну річ.
Привчіть дитину рано прокидатися!
       Щоб дитина не позіхала на першому уроці, Вам доведеться змінити розпорядок дня — і поступово привчити вставати раніше (попередньо розрахуйте, в який час повинна вставати дитина, щоб встигати зібратися в школу без поспіху).             Місяця до початку занять якраз вистачить, щоб звикнути до нового розкладу без стресу для організму.

Привчайте до порядку в кімнаті!

        Можна у формі гри — показати і розповісти, як важливо, щоб кожна річ знаходилася на своєму місці. Придумайте разом з малюком, де будуть «жити» олівці, книги, зошити, фломастери, портфель, шкільна форма та інше. І поясніть, як важливо, щоб кожна річ знаходилася на своєму місці. Головне, щоб дитина звикла дотримуватися порядку і чистоти у себе в кімнаті.

Не лякайте школою і поганими оцінками!

       Навіть якщо дитя не слухається або погано себе веде, не варто його лякати (нехай навіть у виховних цілях) фразами типу «скоро розпочнеться доросле життя», «в школі тебе навчать, як себе поводити», «якщо не будеш слухатися, вчителька тебе покарає»та інше. А також нехай малюк завжди знає, що до школи він йде за знаннями, а не за оцінками. Тому якщо він отримає «двійку», нехай не боїться йти додому з поганою оцінкою і не думає, що батьки його розлюблять. Тільки не перестарайтеся.

15 способов успокоить разбушевавшегося ребенка

 

 Прежде чем рассказывать о том, как бороться с капризами и истериками, хочу напомнить главное: ребенок имеет право плакать, когда ему грустно, когда он устал, обижен или просто так. Эти слезы важны и нужны, поэтому в большинстве случаев стоит дать малышу поплакать.И все-таки, иногда взрослым важно, чтобы ребенок не плакал. Хотя истерику остановить практически невозможно, можно не дать ей начаться. Как это сделать:

1. Напомните о важном деле, для которого нужно отложить плач. («Давай ты попозже поплачешь, а то скоро солнышко сядет, и если ты будешь долго плакать, мы не успеем погулять».) Важно, что вы не отнимаете права малыша на слезы, просто просите немного подождать. И многие дети соглашаются на такую уступку.

2. Осознанный плач. Попросите ребенка плакать тихим голосом (например, чтобы папу не будить) или плакать низким голосом (чтобы у мамы голова не заболела). Если он послушается, настоящего плача уже не получится. Скорее это будут вокальные упражнения, которые быстро прекратятся.

3. Пропущенный каприз. Незамеченное, неподпитанное чужим вниманием плохое настроение может и само собой пройти. Но помните, что легко ошибиться и проявить равнодушие там, где необходима забота и участие. Помогите ребенку «перепрыгнуть» через каприз. Например, малыш протестует против одевания, а вы его спросите: «А как ты думаешь, появились уже листочки на нашей березке? Пойдем, посмотрим»

4. Попробуйте поторопить ребенка задорным «быстро-быстро», чтобы он не успел придумать возражение. Хотя это работает только с малышами. Дети постарше успеют сообразить что к чему.

5. 3аговорки. Работает в основном с малышами, но зато независимо от состояния ребенка. Требует большой энергии. Суть метода — говорить, говорить, говорить. И тогда собравшийся заплакать кроха прислушается и забудет о плаче, а болтающий ногами и нежелающий одеваться карапуз замрет на несколько секунд. Ну и кашей так можно накормить, да и вообще добиться нужного пассивного (не требующего от ребенка собственных действий) поведения. Вот только долго такую разговорную нагрузку выдержать практически невозможно (а ведь желательно не чепуху молоть, а сообщать что-то умное, полезное, развивающее).

6. Успокаивание капризного ребенка можно перевести в щекотание или что-то смешное. Не подходит при начавшейся истерике.

7. Попробуйте отвлечь малыша. Про «Смотри, птичка полетела» знают все мамы и, особенно, бабушки. Можно еще по-другому: «Ой, что это у тебя, ресничка на глазу, подожди сейчас вытащу, а то она мешает плакать».

8. Повзрослевшего и поумневшего ребенка можно отвлекать не мифической пролетевшей птичкой, а вполне материальным сюрпризом. Так, плачущему, находящемуся на грани истерики ребенку скажите: «А кто там на кухне шебуршит, мне кажется это мышка или ежик, пойду посмотрю...» Важно прийти на кухню первой и оставить на столе картонную мышку или пробкового ежика.

9. Иногда достаточно озвучить ребенку, что он чувствует, чтобы повод для плача исчез. Например, скажите: «Ты расстроился из-за того, что мы не смогли пойти гулять», и малыш поймет, что вы неравнодушны к его несчастью.

10. Предложите ребенку объект для выброса эмоций. Это может быть диванная подушка, молоток и дощечка или мячик, которые помогут найти выход негативной энергии.

11. Придумайте смешной ритуал. Например, как только малыш соберется заплакать — включайте фен, чтобы сушить его слезы. Или пылесос, чтобы почистить ребенка от капризов. Не используйте предложенные решения, если ребенок боится звуков бытовых приборов.

12. Можно вот так реагировать на капризную и недовольную рожицу: «Ой, какой-то монстр пришел страшный. Монстр, уходи! Где мой славный малыш, когда же он вернется?» Но стоит помнить, что всегда, когда вы рассчитываете на чувство юмора, нужно быть очень чутким к состоянию и настроению ребенка.

13. Эту утешалочку рекомендую использовать для детей старше 3-4 лет. Начинайте вторить несчастному, жалующемуся на жизнь ребенку: «Бедный ты, несчастный, нет у тебя ни одной игрушки, сладкого тебе никто не дает и вообще тебя не кормят. Гулять ты не ходишь, все время дома сидишь...»

14. Таблетки от плохого настроения (или витамины смеха, если слово «таблетки» вам не нравится) учат ребенка постарше контролировать свои эмоции. В качестве таких таблеток используйте что-то вкусное, любимое ребенком, но иначе недоступное — мармеладки, драже, изюм в шоколаде. Ребенок капризничает — предложите ему такое лекарство. Важно, чтобы малыш знал — если лекарство не подействует, больше его предлагать не будут.

15. Иногда достаточно крепко обнять ребенка, поцеловать, сказать, как вы его любите. Любите даже такого — с заплаканной мордашкой, хлюпающего носом, скандалящего и ноющего. Ничто так быстро и надежно не высушивает детских слез, как теплота взгляда и доброта сердца.

   И помните — когда-нибудь и вам случится плакать. И оттого, как вы поступаете сегодня, зависит, отмахнется, пройдет мимо ваш подросший ребенок или проявит участие, поможет, пожалеет.

Как говорить с детьми о терроризме

 

  Безопасность собственной жизни. За последние десять лет мы утратили это ощущение. Едва ли не каждая неделя приносит с собой годовщину теракта, хронику которого средства массовой информации раз за разом восстанавливают с пугающими подробностями. Печальный календарь продолжает пополняться: информация о новых взрывах или захватах заложников попадает в каждый дом, где включен телевизор, работает радио или подключен к интернету компьютер. Полностью оградить от нее детей невозможно, да и едва ли нужно: лишая их права знать о том, что происходит вокруг, мы рискуем не только создать у них искаженную картину мира, но и подвергаем их жизнь потенциальному риску.

   Говорить с детьми о терроризме надо честно, собственно как и о любом другом серьезном предмете. Если вы предпочитаете не поднимать сложные темы, пока ребенок сам не задаст вопросов, дождитесь этих вопросов. Если вы любите работать на опережение, говорите так, чтобы ребенка не испугать. У вас наверняка есть опыт разговоров с ребенком о тех опасностях, которые подстерегают его в большом городе. Вспомните, как вы учили его переходить дорогу: дети знают, что от автомобиля исходит опасность, но они не боятся его. То же самое и с терроризмом.

   Отвечайте детям на их прямые вопросы, какими бы странными они вам не казались. Конечно, очень сложно честно беседовать с маленьким ребенком о таких непростых вещах и при этом его не напугать. Важно, чтобы он понял, что это опасно, но при этом не начал бояться всего вокруг. Надо рассказать ребенку, кто такие террористы так же, как вы объясняли, кто такие дяди, которые предлагают конфетку или игрушку и зовут с собой. Вы же объясняли ребенку, как себя вести, если к нему подходят незнакомые люди на улице? Вот точно так же спокойно объясните ребенку, что делать в той или иной опасной ситуации, связанной с терроризмом. Например, если ребенок оказался в толпе бегущих людей, он должен спрятаться за каким-нибудь укрытием, стараться не упасть и так далее. Если ребенок увидел подозрительный предмет, он должен сообщить об этом взрослым.

   Если вы опасаетесь, как бы у вашего ребенка не появились страхи, что на него может напасть террорист, ваше поведение должно зависеть от возраста ребенка. Если он маленький (до восьми лет), можно сделать то же, что вы делали, чтобы он не боялся темноты, «чудовищ», «буки». В каждой семье существует свой «ритуал», как сделать так, чтобы дети не боялись чего-то страшного. В верующей семье это может быть крестик, который «всегда тебя защитит», в нерелигиозной семье — добрый волшебник и т.д.

   Для того чтобы дети знали, как себя правильно вести, можно попробовать как-то обыграть эту тему. Не давите, не пытайтесь научить ребенка всему сразу. Просто периодически обыгрывайте с ним тему терроризма, используя знакомых ребенку героев. Эти герои могут иметь новые роли. Пусть Кощей Бессмертный будет террористом, а Василиса, например, заложницей и так далее. Возможно, подобные игры вам покажутся странными, но помните, что именно в игре ребенок лучше всего усваивает правила жизни. И не забывайте сделать так, чтобы ребенок в таких играх побывал в роли каждого из участников конфликта — так детям проще понять ситуацию.

   К сожалению, терроризм – это часть нашей сегодняшней реальности. Даже если мы сами и наши близкие живут в относительно опасных регионах. Мы не в силах скрыть от своих детей то, что происходит в другом полушарии или в нашей столице. Нам приходится задумываться – как наши дети реагируют на происходящее? Как правильно говорить с ними об этом?

   Конечно, реакции разных детей различаются по своей остроте. И все же есть общие моменты в том, что дети чувствуют, когда в нашу жизнь врываются действия террористов.

   Возможно, главная реакция – это страх. И за себя, и за своих близких, и за тех, кто оказался в непосредственной опасности. Этот страх усугубляется неуверенностью, недостатком информации о происходящих событиях. Если ребенок раньше пережил другие потери или травмирующие события, воспоминания об этих событиях могут всплыть именно сейчас.

   Характерно и ощущение потери стабильности. Это очень выбивает из колеи. Терроризм нарушает привычный ход событий, разрушает доверие к людям, лишает эмоционального равновесия и чувства безопасности. Растерянность, ощущение беспомощности – эти чувства могут транслироваться от взрослого к ребенку.

   Гнев – естественная реакция на происходящее. Дети могут испытывать его и по отношению к террористам, и к их соотечественникам. Нужно разрешить и м выражать эти чувства. Но гнев может направляться и на тех, с кем дети чувствуют себя в наибольшей безопасности – на близких.

 

Как говорить с ребенком

Признавайте чувства ваших детей. Постарайтесь выразить это словами. Например: «Я вижу, ты потрясен этим».

Иногда трудно подобрать нужные слова. Тогда просто обнимите ребенка и скажите: «Это действительно тяжело для тебя и для нас».

Скажите ребенку: испытывать страх за собственную безопасность – это нормально. В то же время постарайтесь убедить его, что принимаются необходимые меры, чтобы обеспечить эту безопасность. Этим занимаются правительство, армия, другие взрослые.

Дети, особенно младшего возраста, могут испытывать непреодолимый страх, который им трудно выразить словами. Если кому-то из родителей нужно уехать, они могут беспокоиться и за него, и за себя («Что будет со мной, если мама (папа) не вернется?»). Обсудите с ребенком возможные ситуации: кто о нем позаботится, если уедет тот или иной близкий человек? К кому в случае необходимости можно будет обратиться за поддержкой? Если мы просто говорим ребенку: «Не плачь, все будет в порядке», то тем саамы не признаем серьезности его эмоциональных реакций. В то же время, помогая ребенку выразить его чувства, не забываем высказать надежду, что все наладится. Стоит ли подробно обсуждать произошедшее с ребенком? Это зависит от его возраста. Если вы говорите с дошкольником, младшим школьником, ограничьтесь только самыми необходимыми деталями. Подростку, возможно, понадобится подробная информация. Не из праздного любопытства, а чтобы он мог ответить на свой же вопрос: «Кто может с этим что-либо поделать?» Старайтесь помочь подростку удержаться от незрелых реакций и действий («во всем виноваты мусульмане», «месть террористам» и т.д.).

 

Помогайте вашим детям справиться с их страхами

Помогите детям убедиться в их личной безопасности. Расскажите, что предпринимаются предосторожности для предотвращения терроризма. Например, усиливается охрана аэропортов и мест проведения общественных мероприятий, тщательно проверяются документы и багаж пассажиров, самолетов, есть современные технические средства, обеспечивающие безопасность, и т.д. Укрепляйте ваши обычные семейные ритуалы, например, отхода ко сну (рассказывание сказки, чтение; помогут мягкие игрушки, любимое одеяло и т.д.). Это повышает у ребенка чувство стабильности и безопасности. Чем меньше ребенок, тем больше времени сейчас нужно проводить с ним. Выделите при этом специальное время (пускай даже небольшое), которое будет посвящено играм или общению только с ним. Постарайтесь сделать общение как можно более теплым. Обычные страхи детей могут усилиться в это время (страх темноты, резких звуков и т.д.). Ребенок может бояться засыпать один. Посидите рядом несколько ночей, дожидаясь, пока сын или дочь заснут. Разрешайте держать включенным неяркий свет. Если дети в семье спали в разных комнатах, они могут захотеть спать вместе, разрешите им это. Постепенно возвращайтесь к обычным порядкам, пока ребенок не почувствует себя снова в безопасности. Попробуйте показать детям, что чувство контроля над ситуацией можно приобрести, оказывая поддержку другим людям, предпринимая какие-то действия. Например, послав необходимые вещи, игрушки письма со словами поддержки тем, кто пострадал. Это можно сделать через соответствующие организации. Если кому-то из членов семьи надо уехать на время, предусмотрите какие-то действия на этот случай. Собирайтесь с семьями тех, чьи близкие тоже уехали по каким-то обстоятельствам, например, в общую командировку с вашим родственником. Не позволяйте детям проводить слишком много времени у телевизора в ожидании новостей о случившемся теракте. Направьте их внимание на любимые занятия. Постарайтесь сами меньше времени уделять новостям и проводить его с семьей. Если вы замечаете у своего ребенка слишком острую или затянувшуюся реакцию на печальные события, воспользуйтесь внешней поддержкой. Например, помощью детского психолога, в случае необходимости – и врача. В крупных городах созданы специальные кризисные службы для детей и подростков. Есть и другие организации, способные оказать поддержку – общественные и религиозные. Выберите время для себя и постарайтесь разобраться в своих реакциях на происходящие события настолько, насколько это возможно. Это поможет вам лучше понять своего ребенка и помочь ему.

 

Дитина зі страхами

 

Дітям властиво боятися, оскільки вони фізично слабкі, залежні і не завжди здатні себе захистити. У певні періоди життя страхи є природною реакцією на незрозуміле, невідоме. Дитина поступово нарощує в собі спроможність і вміння справлятися з різними ситуаціями, що представляють для нього загрозу. Однак деякі діти відчувають нав'язливі страхи (бояться собак, темряви тощо). Всім дітям важливо навчитися обходитися зі своїми страхами, а тим, кому страхи істотно ускладнюють життя - особливо.

 

Найбільш часті страхи

Страх втрати близьких людей (особливо матері), власної смерті, хвороби, темряви, страх тварин, засипання, непояснених явищ (привиди, інопланетяни, звуки, тіні, ожилі іграшки тощо); героїв казок і фільмів; змін, майбутніх подій, нової діяльності, незнайомих людей, агресії з боку інших дітей і дорослих, - всього, що, як здається дитині, представляє загрозу  її життю.

Існує вікова специфіка дитячих страхів. У 2-3 роки дитина може боятися покарань, болю (наприклад, у лікаря), гучних звуків, замкнутого простору, самотності і особливо темряви. В 3-4 роки з'являються страхи, пов'язані з розвитком фантазії дитини, страх казкових персонажів. У дітей 6-7 років (а іноді й раніше) може з'явитися страх смерті, своєї або своїх близьких.

 

Батькам важливо знати, що:

Дитячі страхи - це нормально і часто неминуче, оскільки діти відчувають себе маленькими, фізично слабкими в порівнянні з будь-яким дорослим.

Страх - це здорова реакція на реальну або потенційну загрозу. Страх суб'єктивний. І якщо вам не страшно, це не означає, що не страшно тому, хто поруч з вами.

Хлопчики бояться не менше, ніж дівчата, оскільки вони все одно фізично слабші за будь-які об'єкти і явища дорослого світу.

Починаючи з 5-6 років діти починають усвідомлювати і переробляти тему смерті. Це природний і необхідний дитині процес.

 

 

Як реагувати на дитячі страхи:

 

v Не варто логічно переконувати дитину, говорити їй, що боятися нічого. Вона вже боїться, і ваша логіка їй не допоможе. Краще сказати: «Я з тобою». М'яке реагування на страхи дитини, теплота і прийняття, підтримка і розуміння краще і результативніше, ніж переконання, читання моралі.

v Якщо ви починаєте лаяти дитину за прояви страху, то вона відчує себе ще більш безпорадною і «поганою». Це не допоможе їй позбавитися від страху, вона просто зажене його всередину, щоб не показувати.

v Не потрібно уникати тем, які лякають дитину. Якщо вона хоче з вами поговорити про свої страхи, не варто відмахуватися від неї або намагатися переключити її увагу на інші теми. Висміювання страхів також неприпустимо: ваш малюк замкнеться і залишиться зі своїм страхом наодинці. Обговорювання сильно зменшує силу страху. Його інтенсивність може значно знижуватися або навіть йти, якщо є з ким його розділити.

v Діти часто малюють або програють свої страхи. Гра та малювання дозволяють прожити в уявній реальності хвилюючу і страшну ситуацію, емоційно відреагувати на неї. Можна запитати дитину про зміст малюнка або гри. Але не варто втручатися в цей процес, якщо дитина не запрошує вас, відгукуватися критично, засуджувати.

v Якщо у дитини є бажання поділитися з вами, можна запропонувати їй зліпити свій страх з пластиліну або глини, «поспілкуватися» зі страхом, програючи його в маленьких сценках, скласти казку зі щасливим кінцем і т.п.

v При нічних страхах доречні заспокійливі ритуали перед відходом до сну. Спокійне, добре ставлення батьків, ніжний тілесний контакт допоможуть дитині впоратися зі своїми страхами і тривожними снами.

v Найкраще - бути поруч, коли дитині страшно, розпитувати її про те, чого вона боїться, що може статися, надавати підтримку, разом придумувати способи (включаючи чарівні) впоратися з цією ситуацією.

v Важливо в будинку створити таку атмосферу, в якій малюк буде відчувати себе в безпеці: спокійна, уважна, ніжні мама і тато, випромінюючі стабільність і безпеку, - найкращий захист від дитячих страхів.

 

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЦИВІЛІЗОВАНО ВИРАЖАТИ ГНІВ

 

 Гнів є однією із базових емоцій. Він виникає у відповідь на ситуацію, яка людині не подобається, і яка висуває перешкоди на шляху досягнення мети.

 

Що мають зробити батьки, щоб навчити дитину переживати гнів:

 

 1. ОЗВУЧИТИ СТАН ДИТИНИ ("я розумію, ти гніваєшся", "ти сердишся", "ти у поганому настрої") - так дитина навчиться розпізнавати свої почуття і не буде вважати себе поганою, що з нею відбувається щось таке, що не подобається батькам. Вона починає розуміти, які емоції переживає в тій чи іншій ситуації, і тоді в неї виникає можливість проявити переживання різними способами.

 Якщо дитина на щось помітно розсердилася, то батькам важливо сказати, що вони розуміють її стан: “Я бачу, ти на щось гніваєшся / сильно засмутилася. Напевно, сталося щось погане. Я хочу тобі допомогти”, “Якби зі мною так вчинили, я би також сильно гнівалася”.

 

2. ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПОЧУТТІВ ДИТИНИ: тільки так можна допомогти дитині від них звільнитися. На цьому етапі важливо НЕ ДАВАТИ ПОРАДИ, а просто сказати: “Відчуваю, ти такий злий, що готовий побити кравдника” чи “Тобі настільки сумно, що хочеться, щоб тебе залишили в спокої/щоб усі зникли”. Таким чином, батьки показують дитині, що вони насправді її розуміють.

 

 3. ДОПОМАГАЄМО ДИТИНІ ВИРАЗИТИ ГНІВ АДЕКВАТНО: якщо гнів постійно стримувати, то напруга починає накопичуватися в певних зонах тіла, через це виникають м’язеві спазми. Пізніше може з’явитися погане самопочуття, біль, дитина стає неуважною, плаксивою та роздратованою. А так як битися є соціально неприйнятним способом, треба “випустити пар” іншим способом: крик, тупотіння ногами, биття подушки, рвати газету, кидання м’яча об стінку. Добре, якщо це відбуватиметься разом з батьками.

 

 4. ОБГОВОРИТИ СИТУАЦІЮ: після того, як дитина заспокоїлася, треба обговорити в спокійному тоні, що насправді її так роздратувало. Адже, переважно, за сильними емоціями діти приховують переживання пов’язані з власною невпевненістю, бажанням бути лідером, завоювати повагу ровесників і т.д. Якщо виявити справжні мотиви і потеби, можна знайти спосіб їхнього задоволення.

ПРИЙОМИ, ЩО ПОЛЕГШУЮТЬ ДИТИНІ РАНКОВІ ПРОЩАННЯ 

 

  • Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання, інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.

  • Покладіть малюку до кишеньки яку-небудь пам'ятну річ, що нагадуватиме про вас, як сильно ви його любите.

  • Ніколи не намагайтеся «вислизнути» непомітно від дитини, якщо хочете, щоб вона вам довіряла.

  • Вигадайте забавний ритуал прощання й суворо дотримуйтеся його (наприклад, завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками або що-небудь подібне).

  • Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишилася у дитячому садку за нову іграшку.

  • Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які істерики вона влаштовувала, їй все одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастеся дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями й слізьми.

bottom of page